Brzezińska Agnieszka

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w psychiatrii osób dorosłych. Rezydenturę odbyła w CSK UM w Łodzi, gdzie pracowała w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychiatrii Młodzieżowej, a także w Klinice Zaburzeń Psychotycznych i Psychogeriatrii. Ponadto swoje doświadczenie w pracy w trybie dyżurów całodobowych zdobywała również w Oddziałach Psychiatrii Żeńskiej i Męskiej oraz Oddziałach Leczenia Zaburzeń Abstynencyjnych i Leczenia Uzależnień w Zgierzu. Doświadczenie w pracy integrującej leczenie farmakoterapią i psychoterapią wyniosła z Oddziału Dziennego Zaburzeń Psychotycznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości w Łodzi. Agnieszka Brzezińska cały czas stara się podnosić swoje kwalifikacje – jest w trakcie kursu terapeutycznego – Całościowego Kursu Terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz MBCT – terapii poznawczej opartej na uważności.

Psychoedukacja – wsparcie w leczeniu zaburzeń psychicznych

W kręgu jej szczególnych zainteresowań leży diagnostyka i leczenie zaburzeń psychotycznych. Podczas pracy z Pacjentem zawsze przykłada dużą wagę do psychoedukacji. Z dużą cierpliwością wyjaśnia wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się w procesie leczenia.

W gabinecie stawia na przyjazne i bezpośrednie podejście, zapewnia bezpieczną atmosferę wszystkim pacjentom, również LBGT+. Duży nacisk kładzie na łączenie precyzyjnie dobranej farmakoterapii z psychoterapią. Podczas swojej pracy wykorzystuje elementy mindfulness. Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych (posiada doświadczenie jako tłumacz specjalistycznych tekstów medycznych).

Specjalizuje się w leczeniu m.in.:

  • zaburzeń nastroju
  • zaburzeń nerwicowych
  • zaburzeń lękowych
  • zaburzeń snu
  • zaburzeń osobowości
  • zaburzeń psychotycznych – zwłaszcza schizofrenii