Konsultacje wychowawcze dla rodziców

To normalne, że dzieci sprawiają różne trudności wychowawcze i oddalają się od rodziców. Czasami mimo starań widzicie, że wasza relacja z nim się psuje, pojawiają się trudności w komunikacji z wami i rówieśnikami oraz zachodzą zmiany w jego zachowaniu wynikające z dorastania. Dziecko może podważać wasz autorytet lub mieć potrzebę wyrzucenia z siebie negatywnych emocji. Czasem jest też permanentnie smutne, rozkojarzone, błądzące myślami gdzieś daleko lub przestraszone. Ale w skrajnych przypadkach bywa też tak, że podejmuje działania agresywne, nieadekwatne do wieku lub ryzykowne.

Jego destruktywne zachowania mogą być też następstwem różnych mniej lub bardziej poważnych wydarzeń w życiu – rozwodu rodziców czy zmiany szkoły. Jeśli nie wiesz, jak się zachować, w jaki sposób zbliżyć się do dziecka, odbudować z nim relacje i uporać się z tym problemem, a zarazem pomóc mu przejść przez ciężki dla niego okres i poradzić sobie z emocjami, uzyskaj profesjonalne wsparcie psychoterapeuty.

Wsparcie psychoterapeuty dla rodziców

Masz problem z dorastającym nastolatkiem, z którym nie możesz sobie poradzić? Zgłoś się na konsultacje wychowawcze dla rodziców w Poradni EGO. Konsultacje wychowawcze to spotkania i rozmowy w celu omówienia problemów wychowawczych, niepokojących zachowań ze strony dzieci i wszelkich trudności w relacji z nimi oraz rozpoczęcia pracy nad ich rozwiązaniem.

Konsultacje wychowawcze zostały przygotowane dla rodziców, którzy:

  • mają wątpliwości, co do tego jak postępować z dzieckiem i w jaki sposób rozumieć jego zachowanie
  • są zaniepokojeni stanem emocjonalnych bądź zachowaniem dziecka
  • mają problemy ze stawianiem granic i wyciąganiem konsekwencji
  • nie radzą sobie z własnymi emocjami wobec dziecka
  • chcą rozumieć potrzeby i emocje swoich dzieci
  • chcą znaleźć „wspólny język” z dzieckiem
  • chcą pomóc swojemu dziecku i możliwie najlepiej wspierać je w kryzysowej sytuacji, w której się znalazło, np. rozwód, choroba, trudności w szkole, trudności w relacjach z rówieśnikami
Czytaj więcej