Talarowska Monika

Dr hab. n. o zdr. prof. UŁ., specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr certyfikatu 25), w trakcie procesu certyfikacji z psychoterapii schematów. Przez blisko 15 lat jako psycholog była pracownikiem SP ZOZ im. J. Babińskiego w Łodzi oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Z Poradnią EGO współpracuje od 2010 roku, obecnie zajmuje się prowadzeniem konsultacji, sesji psychoterapii indywidualnych, a także diagnozą psychologiczną i neuropsychologiczną.

Psycholog kliniczny i neuropsycholog

Monika Talarowska jest także pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego na stanowisku profesora uczelni. Jest autorką ponad 300 publikacji naukowych z zakresu psychologii klinicznej. Poniżej wybrane z nich:
Zaburzenia osobowości w praktyce lekarza POZ. Czy muszę coś o nich wiedzieć.” Monika Talarowska, Dariusz Moczulski, Dominik Strzelecki, Warszawa, Medical Tribune, 2021
Depresje u mężczyzn. Przyczyny, diagnoza, leczenie.” Monika Talarowska, Warszawa, MedEdu 2020
Lęk i depresja a COVID-19 -jak sobie radzić z naszymi emocjami?” Monika Talarowska, Warszawa, MedEdu 2020

Psychoterapia w nurcie poznawczo- behawioralnym

Monika Talarowska oferuje indywidualną pomoc psychologiczną zarówno dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które leczą się psychiatrycznie, jak i dla tych, którzy po raz pierwszy
odwiedzają gabinet psychologiczny.Oferowane formy pomocy:

  • wsparcie psychologiczne w kryzysie
  • konsultacje psychologiczne jako wstęp do psychoterapii
  • psychoterapia indywidualna w nurcie poznawczo-behawioralnym
  • diagnozę psychologiczna osobowości
  • diagnoza intelektu
  • diagnoza funkcjonowania poznawczego