Psychoterapeuta uzależnień

Terapia osób uzależnionych w Łodzi

W powszechnie dostępnych źródłach uzależnienie można określić jako chorobę mózgu polegającą na kompulsywnym używaniu jakiejś substancji pomimo negatywnych konsekwencji. Wiemy jednak, że możemy uzależnić się od praktycznie wszystkiego, nie tylko substancji, ale także hazardu, zakupów, pornografii czy stanu wywołanego zastrzykiem adrenaliny. Dwa główne rodzaje uzależnień to: uzależnienie chemiczne i uzależnienie behawioralne. W obu rodzajach chodzi o krótkotrwałe i powierzchowne poczucie przyjemności, kiedy następuje wyrzut dopaminy, czyli tzw. hormonu szczęścia w naszym mózgu.

W przypadku uzależnienia chemicznego, dotyczy to uzależnienia od jakiejś konkretnej substancji. Najczęściej mówimy tutaj o alkoholizmie, uzależnieniu od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Uzależnienia behawioralne dotyczą natomiast kompulsywnych zachowań, które powtarzamy, nawet jeśli tego nie chcemy, a są dla nas szkodliwe lub wręcz niebezpieczne. Przykładem może być uzależnienie od hazardu, gier komputerowych, internetu, telefonu, zakupów, leków, seksu a także pracoholizm.

W Poradni EGO oferujemy pomoc w przezwyciężeniu nałogu i powrót do normalnego życia. Zapisz się na wizytę do psychoterapeuty Gabrieli Adamczewskiej już dziś!