Jak przygotować się do wizyty domowej psychiatry?

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość odbywania konsultacji z psychiatrą w ramach wizyty domowej. To rozwiązanie, sprawdzi się nie tylko w przypadku osób starszych – Twoich rodziców lub dziadków, których zdrowie lub wiek uniemożliwiają odbycie wizyty w gabinecie. Wizytę domową możesz zamówić również dla siebie, kiedy masz obawy przed pierwszym spotkaniem z psychiatrą i aby czuć się pewniej, wolisz spotkać się z nim w miejscu, które dobrze znasz, w którym czujesz się po prostu komfortowo.

Na wizyty domowe decydują się również osoby, które z różnych przyczyn nie są w stanie pojawić się na wizycie stacjonarnej w Poradni, ale jednocześnie potrzebują pomocy w zakresie swojego stanu psychicznego. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad rezerwacją wizyty, przeczytaj poniższy tekst, z którego dowiesz się, jak wygląda wizyta domowa psychiatry i jak się do niej przygotować.

Psychiatra podczas wizyty domowej w domy Pacjenta

Wizyta domowa psychiatry w Łodzi

Wizyta domowa psychiatry – przygotowanie i przebieg wizyty

Po zapisaniu się na wizytę domową warto uprzedzić domowników o planowanej wizycie psychiatry, aby podczas jej trwania nikt Wam nie przeszkadzał. Jeżeli masz taką możliwość wybierz nieprzechodnie pomieszczenie z miejscem do siedzenia, w którym będziecie mogli swobodnie porozmawiać. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie czegoś do picia np. wody. Pamiętaj, że podczas wizyty domowej przede wszystkim chodzi o Twoje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Aby czuć się swobodnie możesz również zdecydować się na luźne, sportowe ubranie. Podczas wizyty specjalista na pewno zapyta Ciebie o przyjmowane leki, historię Twojej choroby oraz występowanie chorób w rodzinie. Aby wykorzystać dobrze czas podczas wizyty, przygotuj wcześniej niezbędną dokumentację medyczną oraz listę leków.

Psychiatra przychodzi do pacjenta w umówionym terminie. Zazwyczaj zaczyna od podstawowej oceny stanu fizycznego pacjenta, przeprowadza krótki wywiad medyczny oraz diagnozuje stan zdrowia psychicznego. Cała wizyta opiera się głównie na rozmowie – specjalista na pewno zapyta, jaki był powód rezerwacji wizyty. Odpowiadając na pytania, nie musisz znać żadnych terminów medycznych, możesz odpowiadać po prostu własnymi słowami. Bądź przede wszystkim szczery i niczego nie zatajaj. Wizyta domowa psychiatry to nie powód do wstydu – możesz być przekonany, że spotkasz się z akceptacją, zrozumieniem i chęcią udzielania pomocy.

Przykładowe pytania, które może zadać psychiatra, podczas wizyty:

Jednym z końcowych etapów wizyt domowych może być wypisanie recepty, skierowania na kolejne badania, czy wypisanie zaświadczenia lub zwolnienia lekarskiego, jeśli jest ono potrzebne. Jeżeli będzie taka konieczność istnieje także możliwość kontynuacji leczenia w domu.

Wizyty domowe psychiatry w Łodzi – Poradnia EGO

Oferta wizyt domowych psychiatry to rozwiązanie, które powstało, aby zapewnić naszym Pacjentom łatwiejszy dostęp do lekarza psychiatry. Wizyta domowa jest przeznaczona dla każdego bez jakichkolwiek ograniczeń, na terenie miasta Łodzi.

Naszym priorytetem jest dbałość o dobrą kondycję psychiczną naszych Pacjentów, dlatego gwarantujemy profesjonalną pomoc psychiatryczną bez konieczności realizowania wizyty w gabinecie. Nasz specjalista dr Marcin Wlazłowski przyjmuje rezerwacje na wizyty domowe w godzinach popołudniowo- wieczornych. Gwarantujemy pełną i kompleksową pomoc przy jednoczesnym poszanowaniu zasad poufności i intymności.

Wizyta psychiatry w domu pacjenta – jak można umówić się na wizytę?

Niezależnie od tego, czy umawiasz wizytę dla osoby z Twojej rodziny, czy dla siebie, rezerwacji możesz dokonać na dwa sposoby:

Klikając w powyższy link, możesz sprawdzić dostępne terminy oraz możliwe godziny wizyt, w których nasz lekarz dr Marcin Wlazłowski realizuje wizyty domowe

Uzyskasz odpowiedź na wszelkie pytania, rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące wizyt w domu pacjenta oraz zarezerwujesz termin spotkania, aby skorzystać z pomocy psychiatrycznej. Całkowity koszt wizyty domowej psychiatry w Łodzi wynosi 240 zł. Kwota uwzględnia 60 minutową konsultację, dojazd lekarza, wystawienie niezbędnych zaświadczeń, zwolnień lekarskich oraz recept. Obowiązuje wcześniejsza przedpłata na maksymalnie dwa dni przed planowaną wizytą.

Zapisz się na wizytę i skorzystaj z wizyty domowej na terenie Łodzi w komfortowym dla siebie otoczeniu i terminie.