Kuśmierek – Gaik Aneta

Absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego (spełniającego standardy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej) oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Tytuł magistra uzyskała na dwóch kierunkach: socjologia i psychologia (ze specjalnością w zakresie psychologii klinicznej i zdrowia). Przez kilkanaście lat jej życie zawodowe związane było z pracą w korporacji, aktualnie koncentruję się głównie na pracy terapeutycznej.

Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym

Aneta Kuśmierek – Gaik swojej pracy korzysta z metod Terapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu (TFP). Jest to terapia długoterminowa, w której istotą jest relacja jaka tworzy się w gabinecie pomiędzy pacjentem a terapeutą.
Specjalizuje się w:
– psychoterapii indywidualnej osób dorosłych (głównie z zaburzeniami osobowości, nastroju i  zaburzeniami lękowymi)
– wsparciu psychologicznym osób w kryzysach, doświadczających trudności w funkcjonowaniu społeczno-emocjonalnym
– wspieraniu kobiet w ciąży i okresie okołoporodowym. (kształci się w obszarze pracy psychoterapeutycznej z diadą matka- niemowlę)

Doświadczenie zawodowe zdobywała w hospicjum, na oddziale ogólnopsychiatrycznym, oddziale leczenia zaburzeń osobowości i nerwic, ośrodku interwencji kryzysowej oraz w poradniach zdrowia psychicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego, pracuję zgodnie ze standardami kodeksu etycznego psychoterapeuty.

W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta, jego problemów i potrzeb, z uwzględnieniem szerokiego kontekstu jego funkcjonowania w relacji terapeutycznej, opartej na empatii i zaangażowaniu.

W trosce o jakość pracy korzysta z regularnej superwizji.