Anna Ręklewska

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych i młodzieży od 16 r.ż , psychoterapeuta par i rodzin.

Po uzyskaniu dyplomu psychologa w 2001 r. z zakresu psychologii wychowania i rodziny psychologii stosowanej szkoliłam się w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi . Ukończyłam czteroletnie, podyplomowe, całościowe szkolenie z psychoterapii w 2011 r. Stale poszerzam swoje kompetencje jako psycholog, psychoterapeuta, uczestniczę w szkoleniach z zakresu psychoterapii, psychologii rozwoju człowieka, z zakresu interwencji kryzysowej i przepracowywania traum, uczestniczę w seminariach superwizjach ,warsztatach.

Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji u certyfikowanego superwizora. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i pracuje zgodnie z Kodeksem etycznym psychoterapeuty . Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na Oddziale w Szpitalu Babińskiego Specjalistycznym psychiatrycznym Zakładzie Opieki zdrowotnej w Łodzi ,na oddziale osób z chorobami afektywnymi oraz mającymi kontakt z substancjami psychoaktywnymi. Pracowałam również w pieczy zastępczej, domach dziecka oraz w Poradniach psychologiczno- pedagogicznych.

Psychoterapię indywidualną, rodzinną oraz par, prowadzę w podejściu ericksonowskim oraz systemowym, kierując się zasadą że każdy człowiek jest wyjątkowy. Metody pracy są dostosowane do indywidualnego przypadku ,czerpie się z bagażu doświadczeń pacjenta i pomaga zniwelować odczuwane objawy, poprzez zwiększenie zakresu jego możliwości i zasobów oraz przepracowaniu trudnych doświadczeń.

Specjalizuję się w pomocy psychoterapeutycznej osób dorosłych oraz młodzieży zmagających się z:

  • depresją,
  • autoagresją,
  • zaburzeniami afektywnymi,
  • zaburzeniami lękowymi
  • borykającymi osobami się z niskim poczuciem własnej wartości,
  • brakiem sensu życia ,
  • pracuje z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej ,doświadczających różnych problemów oraz po przebyciu różnorakich traum

W relacji terapeutycznej kieruje się indywidualnym podejściem do każdego człowieka ,uważnością i empatią, starając się budować zaufanie ,okazując szacunek ,wsparcie i pomoc dla osób szukających pomocy. W trakcie sesji terapeutycznej ,wspólnie z pacjentem opracowuje drogę do uzyskania większego komfortu, ulgi czy rozwiązania trudności ,wyciszenia objawów.