Dorota-Kucharska-1-min

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta.  Dorota Kucharska w 2003 roku ukończyła Uniwersytet Łódzki uzyskując tytuł magistra psychologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Szeroka specjalistyka szpitala pozwoliła jej być świadkiem doświadczanych przez ludzi trudności, dotyczących zarówno zdrowia psychicznego, sfery emocjonalnej jak i zmagania się z chorobą somatyczną.  Od pacjentów nauczyła się jak walczyć z ograniczeniami, zdobywać motywację do codziennej rehabilitacji a nawet godzić się na to co nieuchronne.

Od 2013 roku pracuje z dziećmi w Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Prowadzi terapię psychologiczną dzieci z trudnościami rozwojowymi, dysfunkcjami neurologicznymi, zaburzeniami genetycznymi. Wspiera rodziców w wymagającej drodze opieki i wychowania dziecka z niepełnosprawnością.

Psychoterapia indywidualna skoncentrowana na rozwiązaniu

Chęć poszerzania wiedzy, zdobywania nowych kwalifikacji zaprowadziła ją do Centrum Terapii Krótkoterminowej. Tam nauczyła się pracy psychoterapeuty. W 2019 roku ukończyła 4-letnią Szkołę Profesjonalnej Psychoterapii uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii. Aktualnie pracuje pod superwizją, rozwija się uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, konferencjach.